Ron Stiles

(Narozen 1966), GENERÁLNÍ ŘEDITEL SUNNY CANADIAN
INTERNATIONAL SCHOOL

Co ho život naučil?

stilesJe generálním ředitelem školy Sunny Canadian International School, ve které se uplatňuje osobní přístup k žákům a dbá se spíše na tvorbu vlastních názorů na základě vlastního zájmu, než na tvrdý dril, který je v českém školství stále hodně rozšířen.
V sedmi letech ho adoptovala kanadská rodina původně z Jižní Afriky a na základní škole mu byla diagnostikována porucha ADHD.
Zajímá se o různé jazyky, kulturu a cestování.
V kanadské Albertě strávil dva roky mezi indiány a učil se od nich – jejich moudrost a přístup k životu a přírodě obdivuje dodnes a je mu velmi blízký.
Do Čech se přestěhoval, protože poznal svou současnou manželku. Původně chtěl jet do Francie, protože francouzsky už uměl. Mají tři děti a vždy ho bavilo děti vzdělávat a trávit s nimi čas.
Je tak trochu filantropem a jeho charitativní činnost sahá od Ústavu popálenin na Královských Vinohradech až po sirotky v Kambodži. Nemohl vystát plesnivé, červy prolezlé matrace, na kterých sirotci spali, a tak požádal vedení jakéhosi hotelu, aby mu věnovalo povlečení, které už nepoužívají.
Doufá, že jeho studenti budou schopni vycestovat a studovat vysokou školu podle vlastního výběru v zahraničí, ať už to bude třeba v Austrálii, Kanadě, USA nebo ve Velké Británii. Škola
SCIS se snaží, aby se její studenti realizovali jako zodpovědní občané, kteří přispívají k obohacování společnosti, jsou šetrní k životnímu prostředí a starají se o udržitelný ekonomický rozvoj.
Čechům nabízí možnost udělat si mezinárodní maturitu prostřednictvím Cambridge.
Je pyšný na to, že je spíš konatelem, než pozorovatelem. Proto nikdy ničeho nelituje.
Rád píše poezii a dvě jeho sbírky vyšly v Severní Americe.