Petr Sýkora

(Narozen 1974), SPOLUMAJITEL SPOLEČNOSTI PAPIRIUS, ÚČASTNÍK WENGER PATAGONIA EXPEDITION RACE

Co ho život naučil?

sykoraVše se učil za pochodu. Když začínal s kamarádem Janem Černým podnikat, neměli plány,  cíle ani strategie.
Nebojí se konkurence, byl první, kdo začal na klíč vybavovat kancelářské stoly v ostatních firmách a celkové služby jeho společnosti jsou bezkonkurenční.
V roce 1993 se jako osmnáctiletý student ekonomie snažil nabízet k prodeji tabelační papír, tužky a sponky na papír v malých a středních firmách. Ty jsou ostatně dodnes jeho základní klientelou a i během svého působení za hranicemi oslovil Papirius nejdříve menší firmy.
Říká, že člověk se za štěstím nemá drát moc křečovitě a má umět odhadnout moment, kdy má přijít změna.
Štěstí je pro něj pocit klidu, vyrovnanosti a radosti.
Baví ho být venku. V životě už závodil asi v osmi disciplínách. Baví ho variabilita, a tak je schopný jezdit na kole, běhat, plavat, chodit.
Prodal úspěšnou fungující firmu, začal s dobročinným projektem Dobrý anděl a ještě si extrémně zazávodil v Patagonii.
Zúčastnil se jednoho z nejdrsnějších závodů ve volné přírodě, Wenger Patagonia Expedition Race, a odvahu získával dlouho. To byl taky jeden z důvodů, proč chtěl jet – člověk by měl dělat věci, které vyžadují odvahu.
Během závodu se s týmem cítil dobře. Byla tam spousta krásných momentů, viděli albatrosy, ledovce a nádherné západy slunce.
Závod pro něj byl nezapomenutelný zážitek na celý život. Pamatuje si všechny pocity i detaily. Je to jako film uložený v hlavě. Díky Patagonii si uvědomil, že by měl lépe naslouchat svému tělu.
Na opakování závodu se zatím nechystá.