Majk Spirit

(Narozen 1984), VLASTNÍM JMÉNEM MICHAL DUŠIČKA, SLOVENSKÝ RAPPER A ČLEN SKUPINY H16

Co ho život naučil?

Majk SpiritVysílal křest DVD Nový člověk online. Byl to způsob, jak křest zprostředkovat co největšímu počtu fanoušků. Sledovalo ho 10 000 diváků z různých částí světa.
V současnosti prožívá nejkrásnější období života a je za to také vděčný.
Jeho vzory v hip hopu jsou 2Pac, Eminem a Nasa. Svůj obdiv k životním hrdinům vyjádřil ve skladbě Hviezdy.
Kdyby mu to nevyšlo s rapem, odjel by meditovat do Tibetu.
Nikdy nechtěl být druhým Rytmusem, vždy chtěl být prvním Majkem Spiritem. Ani si nemyslí, že by se jeho styl hudby shodoval s principy mainstreamu a showbyznysu. Ale jako každý umělec by své poselství rád předal co největšímu počtu lidí.
Co o něm říkají druzí, ho netrápí, protože ví, že to není jeho starost. Respektuje názory všech lidí, ať už mu přejí dobré věci, nebo ne. Koneckonců jsou to jen jejich názory.
Hip hop je pro něj hlas lidu a hlavně mladé generace. Vychloubačství je sice odjakživa součástí rapu, ale přirovnal by ho ke koruně, kterou nosí král na hlavě. Žádný král by nikdy neměl zapomenout, že je především skutečný člověk a že tu korunu na hlavě si zaslouží, jen dokud bude pravdivý.
Textům by podle něho měl dominovat vzkaz, který posluchačům na druhé straně něco odevzdá a posune je někam dál. Sranda musí být, ale pravda, upřímnost, poznání
a vědomí by měly u hiphopera dominovat.
Vytáčí ho lidská ignorance. Hlavně když lidé zavírají oči před problémy a výzvami této doby, nechtějí si nechat sebrat své iluzorní pohodlí a drží se ho zuby nehty na úkor zdraví a životů jiných lidí.
Cení si fanoušků, kteří mají respekt a nechtějí si z něj mermomocí kousek urvat.