Fanfáry pro vítěze: Libor Podmol

Pro náš časopis to byla historická chvíle. Anketa, kterou jsme vymysleli, celý rok propagovali a dovedli k úspěšnému vyvrcholení, měla najednou skončit. Jak nás potěšilo, když jste se začali ptát, kdy bude další ročník.

podmolModerátorka Ester Kočičková uvedla na pódium dva vyhlašovatele vítězů. Výsledek čtenářského hlasování přišel oznámit šéfredaktor Esquiru Jiří Roth a neskrýval nadšení, že vyhrál jeho favorit Libor Podmol (po pravdě těch favoritů bylo víc). Za porotce předstoupil Bořek Šípek, který také vytvořil pro vítěze skleněnou trofej (vidíte na obrázku vpravo), a když uvedl Václava Lásku, bylo znát, že vítězství mu přejí i jeho soupeři. No a pak se už se rozjelo jenom veselí a oslavy, jak uvidíte na dalších stranách.

Je měsíc po vyhlášení vítězů – jak vám ocenění Esquire Man změnilo život?
Mám novou zubařku (dostal jsem vizitku na předávání cen), kvádro, krásnou vázu, pár  šílených fotek z Esquire party a krásný pocit vítězství.

Máte nějakou důležitou vlastnost, kterou jsme při představování pominuli?
Vzhledem k tomu, že se při svém sportu asi často tluču do hlavy, tak si nějak nemůžu  vzpomenout, jaké vlastnosti jste při představování uváděli… Tím pádem asi ne…

Co byste chtěl vzkázat těm kandidátům, kteří půjdou do ankety po vás?
Věřte si, věřte tomu, co děláte, dělejte to pořádně, buďte sami sebou a užijte si to!

Už pozorujete zvýšený zájem žen?
Ano. Ale já myslel, že to je tou zlomenou nohou… A ono to vlastně bude tím titulem Esquire Man. Ale ony mě asi spíš litujou. Tak nic.

K čemu vás ocenění inspirovalo?
Chtěl bych natočit další fi lm a napsat knihu. Vyhrát další titul mistra světa a dotáhnout ještě nějakou zlatou z Xgames. Snad se mi to v následující pětiletce povede. Ale k tomu mě spíš inspiruje život sám. Esquire Man mě spíš utvrdil v tom, že žít život naplno je dobré a někdy za to člověk dostane i nějakou cenu, což je super.

Koho z nominovaných jste tipovali jako favorita?
Rytmuse.

Co má podle vás větší váhu – ocenění porotou, nebo ocenění čtenáři, nebo je to jedno?
cenaPorota by byla krásná, ale v soutěži byli chlapi, kteří opravdu přinesli něco dobrého pro tuhle zemi. A jsem moc rád, že takový kaskadér, jako jsem já, se dostal mezi tuto  společnost. Já jen bavím lidi… Ať už na závodech, exhibicích, videích, filmech, sociálních sítích, či společenských akcích… A právě tihle lidi, kterým se líbí, co dělám, mi vyhráli tuhle čtenářskou cenu. Je to jako na závodech ve freestyle motokrosu. Můžete jezdit pro porotu a na body, nebo si to užívat a jezdit pro sebe a diváky. Já vždycky preferuju to druhé.

Dělal jste něco pro to, abyste vyhrál?
Zlomil jsem si nohu. Vtip. Posdílel jsem anketu na svém Facebooku, to mi to, myslím, vyhrálo.