Co dělá Tomáš Slavata, když zrovna nesportuje…

Dělá selfies s dětmi z dětských domovů a skáče z mostu. Trocha puberťácké zábavy a adrenalinu, které ho naplňují a dobíjí mu baterky.

DD Uherské hradiště

Když Tomáš neorganizuje nebo se sám neúčastní závodů, tráví většinu času s dětmi. Aktuálně navštěvuje dětské domovy po celé České republice, kde se věnuje besedám určeným pro děti, které se v jeho příběhu mohou najít a tím sami sebe posunout dál, najít inspiraci. A jak jinak se dětem přiblížit než tím, co je pro ně „krutopřísný“. Koupíte si „airmaxy“ a fotíte selfies. Pokud chcete děti oslovit, musíte je pochopit a stát se součástí jejich světa. U Tomáše se jedná o přirozenou věc. Nemusí se přetvařovat, když se chce vyblejsknout a „poustnout“ to na „fejs“ nebo „lajkovat“ statusy. Je to fenomén doby a děti to milují.

DD Kroměříš Se střízlivým nadhledem ale dokáže dětem vysvětlit i to, že nejen sociálními sítěmi je živen jejich svět. Ptá se na jejich sny a na to, co by ve svém životě chtěly dokázat. Moc dobře si uvědomují, jak je důležité mít fungující rodinu a sní o práci, která je i jejich děti nebo partnera v budoucnu zajistí. Pro to, aby se dokázaly poprat s nezdarem a překonávaly překážky, je důležité i posouvat své limity a to, že se něco nepovede nebo se nedaří, neznamená konec. Člověk v sobě musí najít skrytou sílu. V Tomášově životě je neúspěch nebo špatná zkušenost naopak něco, co ho žene kupředu a tím, že překonal spousty úskalí a posunoval limit svých možností, dokázal pomoci spoustě lidem kolem sebe. Možná si myslíte, že posunout limit znamená dát bezdomovci stovku místo dvacky, ale ono je to v něčem úplně jiném. To se jednoho dne postavíte na most a řeknete si, že skočit se sedákem po sto osmdesáté čtvrté vás už nemůže nikam posunout…

Video ze skoku za ruce